SLIDER

איפור ערב עם מוצרי Bourjois

מראה איפור ערב שתראו היום נוצר ברובו בעזרת מוצרי האיפור של Bourjois, אחד ממותגי האיפור (העממי) האהובים עלי. יש לי לא מעט מוצרי איפור של המותג ובחלק גדול מהם אני משתשמת על בסיס יומיומי. בניגוד להרגלי ללכת על איפורים רגועים ונייטרליים, שזה סוג של ללכת על בטוח, הפעם יצרתי מראה איפור מודגש מאוד ודרמטי שיתאים לערב. הרעיון הזה התבשל לו לאט לאט עד שהתגבש סופית ויצא לפועל במהירות שיא. אני יכולה להשוות את זה לתהליך של הפיכת ההשראה למשהו ממשי.
הפעם, חוץ מהמראה הסופי, צילמתי גם את רוב השלבים של איפור העיניים וכעת נשאר לי רק לפתוח בפניכן את תיק האיפור "הצרפתי" שלי ולהתחיל במלאכה!
התחלתי ליצור את המראה מאיפור העיניים, כדי שבסיום העבודה לנקות את כל השאריות של הצלליות שבדרך כלל "נושרות" אל מתחת לעיניים ולהניח את המייק אפ על עור נקי.
בשלב הראשון, השתמשתי בעפרון עיניים מסדרת "Smoky" בגוון 81 Sparkling Navy (סגול עם תת-גוון כחול עם שימר ורוד). יש לו מרקם רך שגובל במרקם של צללית קרם והוא נמרח ממש בקלות. העיפרון הזה לא מיועד ליצירת קווים חדים או ציור של איילינר מדוייק, אלא מתאים ליצירת מראה איפור מעושן, כאשר לאחר ההנחה מטשטשים את העיפרון עם המברשת הקטנה שנמצאת בקצה השני שלו.
בשלב הראשון ציירתי פס עבה עם העיפרון, שדומה מאוד לפס איילינר מאוד עבה.
לאחר מכן טישטשתי את הגבול העליון של העיפרון בעזרת המברשת הקטנה. שימו לב שלא מטשטשים את כל העיפרון אלא את הגבול העליון בלבד, אחרת הגוון יתקבל הרבה יותר דהוי ממה שהוא אמור להיות. בכל מקרה, אחרי הטישטוש, חזרתי והנחתי עוד שכבה של העיפרון כדי להגיע לצבע רווי יותר ושוב פעם טישטשתי את הגבול העליון.
כדי לקבע את העיפרון וגם כדי להעמיק את הגוון עוד יותר, השתמשתי בצללית האפויה מס' 04 Noir Precieux. הצלליות האפויות הן אחד ממוצרי הדגל של Bourjois ואחד המוצרים האהובים עלי באופן כללי. את 04 קניתי לפני כשנה בחו"ל, לפני הגעתו של המותג לארץ.
יש לה פיגמנט מדהים ומרקם שנוח מאוד לעבוד איתו. המצלמה לא עושה חסד עם הגוון, שבמציאות נראה סגול עם תת-גוון כחול עם מיקרו שימר ורוד. הגוון כמעט זהה לזה של העיפרון לכן השילוב של שניהם ביחד - מנצח!
הנחתי את הצללית עם מברשת הנחה שטוחה ובטפיחות, כדי ליצור גוון אחיד ונטול כתמים. בגלל מבנה העפעף שלי הקו העליון של הצללית עוצר קצת לפני הקפל (crease) של העפעף, כדי שעם עין פקוחה יראו את הקו הסגול במלואו.
לאחר מכן שוב טישטשתי את הגבול העליון, הפעם של הצללית, בעזרת מברשת טישטושים E25 של Sigma. זאת התוצאה:
כדי להוסיף קצת עניין וגם כדי "לחמם" במעט את המראה, הוספתי צללית בגוון ברונזה ג'ינג'י: מס' 54 Marron Glace.
גם אותה הבאתי מחו"ל והיא מגיעה באריזת limited edition מצויירת, אבל בפארמים המקומיים תמצאו אותה כעת באריזה הרגילה והמוכרת.
הנחתי אותה בטפיחות ועצרתי קצת מעל הקפל (כדי להשאיר לי מקום לטישטוש שיגיע לעצם הגבה).
כדי להדגיש ולהעמיק את המראה עוד יותר, השתמשתי בעיפרון שחור מסדרת Khol&Contour והנחתי אותו על מעקה העין (waterline) העליון והתחתון.
למרות שהעיפרון מבטיח עמידות ל-16 שעות, העמידות שלו לא יוצאת דופן ולא שונה מאף עיפרון אחר שיצא לי לנסות. כלומר, על מעקה העין הוא מחזיק כשעה במצב המושלם ולאחר מכן מתחיל לדהות ולהיעלם. במידה ורוצים לשמור על המראה המושלם, עדיף להשתמש באיילינר ג'ל למטרה הזאת.
אני לא מדגישה את ה-waterline, אלא אם כן מדובר במראה ערב, לכן ברוב המקרים אני משתמשת בעפרונות ליצירת מראה מעושן עדין או קו איילינר מטושטש. אני מאוד אוהבת את המרקם הרך של העיפרון הזה, יש לו פיגמנט רווי וכל כך ונוח לעבודה.
השתמשתי בצללית מס' 10 כדי להוסיף קצת יותר ברק והנחתי אותה במרכז העפעף הנע מעל הצללית הברונזה. השלב הזה הוא לגמרי לא חובה, אבל הרגשתי שאם כבר הולכים על לוק דרמטי לערב, שימר לא יזיק וגם יקפיץ את הצבעים.
בגלל שמדובר בצללית אפויה שמלאה בשימר, היא מאוד קשה לעבודה. אם עובדים למברשת, יש הרבה "נשירה" של הצללית ושל השימר בעיקר ובסוף האיפור כל האזור של העפעף התחתון ומטה מלא בנצנצים קטנקנים. בנוסף, היא לא פיגמנטית ובפני עצמה כמעט ובלתי נראית על העפעף. לכן השימוש היחיד שלי בצללית הזאת הוא בתור שימר ואני מניחה אותה עם האצבעות בטפיחות קלות.

אחרי שסיימתי עם הצלליות, עברתי לאחד האלמנטים המרכזיים של המראה הזה: הריסים!
התחלתי ממסקרה:
"Volume Glamor Ultra Black" היא המסקרה הראשונה של Bourjois שיצא לי לנסות. היו לי ציפיות מאוד גבוהות ממנה שברובן הפכו לסוג של אכזבה.
למרות שמדובר במסקרה שמבטיחה אפקט דרמטי ועיבוי של הריסים עם פיגמנט שחור עמוק, בפועל מדובר במסקרה עם פורמולה עדינה (שמזכירה לי את המברשת של "High Impact" של קליניק). היא נמרחת בקלות ולא יוצרת גושים ולא מתפוררת, אבל מצד שני לא יוצרת שום דרמה וכדי להגיע לעיבוי ריסים מכובד, נדרשות 3 שכבות לפחות.
באיפור הזה הנחתי שכבה אחת של המסקרה, כי לאחר מכן השתמשתי בריסים מלאכותיים שיצרו את המראה הדרמטי הסופי.
זאת הייתה הפעם הראשונה שהדבקתי ריסים מלאכותיים שלמים והיום אני יכולה להגיד שזה היה הרבה יותר קל ממה שחשבתי. השתמשתי ב-demi whispies המעולים של Ardel ודבק שקוף של Andrea. לסרטון הסבר על ההנחה של ריסים מלאכותיים לחצו כאן.

אחרי ההדבקה, עברתי עם ג'ל ליינר שחור קרוב מאוד לריסים לאורך כל העפעף וגם בחלק החיצוני של הצללית וטישטשתי את הגבול שלו כדי לא ליצור קווים חדים ולמזג אותו אל תוך הצללית הסגולה. בנוסף, הנחתי את הצללית הסגולה על כל העפעף התחתון בעזרת מברשת עיפרון E30 של Sigma ומיזגתי אותה עם העיפרון השחור שהנחתי במעקה העין לפני כן.

המראה הסופי:
אחרי שסיימתי עם איפור העיניים, הגיע תורו של הבסיס: מייק אפ וקונסילר.
אחד המייק אפים האהובים עלי הוא Healthy Mix  של Bourjois (לסקירה שלו תקליקו כאן). כרגע הוא כבר נגמר לי וללא ספק ירכש שנית מתי שהוא בקרוב.

הקונסילר מסדרת Healthy Mix של המותג הוא מוצר יחסית חדש בתיק האיפור שלי.
מדובר בקונסילר עם מרקם קרמי, אך לא כבד, שנמרח בקלות ומתקבע תוך דקה. הוא מבושם קלות עם הניחוח הזהה למייק אפ. הוא מגיע באריזת טיובה לחיצה בכמות של 10 מ"ל. בגלל שבכל שימוש נדרשת כמות זעירה של החומר, הקונסילר הזה יספיק להמון זמן.
החסרון המרכזי של הקונסילר הזה הוא מבחר הגוונים. מה שנמצא כרגע בסטנדים בארץ הם הגוונים הבהירים: 51, 52, 53, כאשר 51 הוא כמעט לבן, 52 הוא בז' נייטרלי בהיר ו-53 הוא בז' נייטרלי. ברשותי 52, שמשמש אותי בתור קונסילר לאזור מתחת לעיניים. מבחינת הגוון הוא אפילו טיפה בהיר לי מידי ובפעם הבאה הייתי הולכת על 53. בנוסף, בגלל שהקונסילרים מגיעים בצבעים נייטרליים, הם לא יסתירו כהויות בולטות ולא יתקנו את הגוון.

על הלחיים: סומק אפוי מס' 15 Rose Esclat:
הסמקים של Bourjois גם הם אחד ממוצרי הדגל של המותג. הם מגיעים באריזה פיצית, יחסית לאריזות של הסמקים שאנחנו רגילות לראות, והיא זהה בגודלה לזו של הצלליות ומכילה 2.5 גרם. בפנים תמצאו מברשת קטנטנה שמבחינתי חסרת שימוש לחלוטין.
הסומק שברשותי מגיע בגוון ורוד עדין ומרקם מאט עם זוהר מאוד עדין, שנותנים הסמקה מאוד טבעית. הגוון שלו מאוד פרקטי ומתאים כמעט לכל מראה איפור. בנוסף, הוא מבושם קלות בניחוח ורדים עדין.

בגלל המראה הדרמטי שיצרתי באיפור העיניים, את השפתיים השארתי טבעיות ורק הדגשתי אותן עם גלוס ורדרד עם מראה טבעי ולא דומיננטי: מס' 46 מסדרת 3D Effet.
המרקם של הגלוס די עשיר, אך עם זאת לא דביק בכלל. הגוון שברשותי הוא ורוד "עתיק" שימרי, שנראה מאוד טבעי על השפתיים. גם כאן מדובר במוצר מבושם שמגיע עם ניחוח מתוק, כמו של סוכריה. ביומיום אני פחות משתמשת בגלוסים, במיוחד בתקופת הקיץ. לעומת זאת במראה ערב, שבו בדרך כלל אני נוטה ללכת על איפור עיניים דרמטי ולא ההיפך, אני מעדיפה את הגלוסים שנוטנים הדגשה מאוד עדינה של השפתיים ולא גונבים את הפוקוס מהעיניים.

עוד כמה תמונות עם המראה הסופי:
מראה איפור ערב הוא חגיגי בעיני ושמור לאירועים מיוחדים, לכן מאוד נהניתי ליצור אחד כזה.
ומה הוא מראה איפור הערב המועדף עליכן?
מה דעתכן על מוצרי Bourjois ומה הוא המוצר האהוב עליכן של המותג?
שתפו בתגובות!


*גילוי נאות: העיפרון הסגול, צללית מס' 10, הסומק והגלוס התקבלו מיח"צ של המותג.
38 תגובות

MAC Heavenly Creature

בתחילת השבוע השיקו ב-MAC את הקולקציה המינרלית השנתית "Heavenly Creature" ובתור חובבת הז'אנר מאוד חיכיתי לבואה.
אם בשנה שעברה היו אלה אבני חן, השנה כל המוצרים עוצבו בהשראת החלל וכוכבי הלכת. אם לשפוט רק מהבחינה החיצונית, הייתי שמחה לאמץ את כל הקולקציה כי הצלליות, הסמקים וה-MSF נראים מהממם ומאוד אטרקטיביים בעיני. לאחרונה הקולקציות החדשות של MAC לא ממש עניינו אותי ופסחתי על רובן, אבל הפעם הייתי חייבת לבדוק את הקולקציה מקרוב ובסופו של דבר גם התחדשתי בכמה מוצרים ממנה ולכן החלטתי לכתוב על ההתרשמות שלי וגם להראות לכן את הקניות.
אחד ממוצרי האיפור האהובים עלי ואחד שאני אף פעם לא שובעת ממנו הוא הצללית. לא משנה כמה כבר יש לי באוסף, תמיד בא לי עוד ותמיד אמצא גוון או גימור שעדיין אין לי. הצלליות האפויות תמיד נראות בעיני אטרקטיביות במיוחד וב-MAC כנראה מכירים את החולשות של המכורה המצויה וכל פעם מחדש מפציעים עם עיצובים חדשים. 
כאמור, השנה עיצבו את המוצרים האפויים בהשראת כוכבי הלכת ובגזרת הצלליות קיבלנו 9 גוונים. בחנתי את כולם ובסופו של דבר גם קניתי 2 מהם. באופן כללי, התלהבתי יותר מהמראה החיצוני של הצלליות מאשר מהגוון שלהן בפועל, כי אחרי הערבוב של כל הגוונים הצבע שמתקבל לא תמיד תואם את מה שהיינו מצפות ממנו.
גם מבחינת המרקם, לא כולן זהות וחלקן התקבלו עם גימור שימרי פנינתי וחלקן היו גליטריות ומתפוררות. לדוגמא, Invincible Light מתקבלת בגוון כמעט לבן ומאוד שימרי וטיפה מתפוררת (קליק לסווטצ') ולא נראית לי פרקטית כל כך אפילו בתור צללית להארות. Magnetic Attraction יפיפיה ומתקבלת בגוון כתום ורדרד מטאלי, אבל לא מספיק פיגמנטית לטעמי וגם די גליטרית.
אחת התלליות ההכי מוצלחות בעיני היא Universal Appeal, כי היא פיגמנטית והמרקם שלה מעולה, אבל בסופו של דבר ויתרתי עליה כי הגוון שמתקבל אחרי הערבוב נראה פשוט חום-ברונזה די כהה, ללא עומק או דואו-כרומיות כלשהי. יכול להיות שבמשחק בין החלקים השונים של הצללית היה ניתן להוציא ממנה גם גוונים של סגול, אבל למי יש כוח...
השניה היא Neo Nebula הסגולה, שגם היא הייתה פיגמנטית ונוחה להנחה וטישטוש, אבל פחות התאימה לגוון העור שלי ולדעתי תיראה נפלא על עור שחום יותר ותחמיא מאוד לעיניים חומות.
לסווטצ'ים של כל הצלליות תקליקו כאן.

ה-2 שלקחתי איתי הביתה היו: Aurora ו-Earthly.
MAC "Earthly" Mineralize eyeshadow
לא מדובר בגוון מרגש או מחדש, בסה"כ אחרי הערבוב של הגוונים מתקבל גוון חום-taupe "קר" עם גימור שימרי שמאוד נוח להנחה וטישטוש.
בתור חובבת ידועה של גוונים טבעיים וטאופיים (בסגנון של Patina או Satin Taupe של MAC) נורא אהבתי אותה והיא משמשת אותי כרגע ביומיום לאיפורים קלילים ומהירים מהסוג של צללית אחת על כל העפעף ואיילינר מודגש.
MAC "Aurora" Mineralize Eyeshadow
גם "Aurora" מתקבלת בגוון חום לאחר הערבוב, אבל הפעם חום ברונזה "חם" עם רמז קלילי לורוד. הפעם במקום הסווטצ'ים צילמתי לכן את מראה איפור העיניים שעשיתי איתה כמה ימים ברציפות.
הנחתי את "Aurora" על כל העפעף העליון עד הקפל וגם בעפעף התחתון בעזרת מברשת רטובה (אני משתמשת בספריי מים טרמליים) כדי לקבל פיגמנט יותר חזק ורווי. בקפל טישטשתי עם צללית חומה בגימור מאט "Mystery" של MAC. האיילינר - ג'ל "Deep Brown" של קליניק. על המסקרה שמככבת כאן בתמונות ומצליחה לעצבן אותי כל יום מחדש אני אדבר בפוסט נפרד.

המוצר הבא הוא ה-Mineralize Skin Finish
4 ה-MSF (פודרות מינרליות להארה/הדגשה) הגיעו הפעם בגוונים די דומיננטיים. אחרי שבחנתי את כולן, גיליתי שמעבר לפיגמנט הדי חזק שלהן, הן מאוד שימריות ויראו קצת גסות מידי בתור מוצר הארה ונוצצות מידי כדי לשמש בתור סומק. ויתרתי עליהם כי זה מוצר לא פרקטי לחלוטין עבורי.
לסקירה וסווטצ'ים של כולם תקליקו כאן.

הסמקים הגיעו גם הם בשלל עיצובים וערבובים מעניינים
גם במקרה של הסמקים, רובם התגלו כשימריים מידי לטעמי. "Solar Ray" הגיעו בגוונן אפרסקי יפיפה, אך עם מרקם מתפורר ומנצנץ מאוד. את אותו הדבר אפשר להגיד גם על "Ring of Saturn" שמנצח מבחינת הגוון אבל מפסיד עם פיגמנט טיפה דליל ומרקם שימרי למדי. ל-"Stratus" יש מרקם טוב וגוון יפיפה שיתאים נפלא לגווני עור כהים יותר משלי. 
המנצח הגדול שלי בקטגוריית הסמקים הוא "Supernova".
הוא נראה קצת מרתיע, אבל מדובר בסומק בגוון פוקסיה יפיפה ומרקם סאטני וחלק, נטול נצנצים.
על עור בהיר כמו שלי נדרשת הנחה סופר זהירה, עדיף בעזרת מברשת דו-פייברית (187 של MAC או F50 של סיגמה במקרה שלי) כדי לקבל שטיפה עדינה של צבע על הלחיים. על גוון עור כהה יותר הוא יראה עוד יותר יפה לדעתי ויתן הסמקה יותר טבעית ו"בריאה".
לסווטצ'ים וסקירה של הסמקים תקליקו כאן.

השפתונים והגלוסים לא הלהיבו אותי במיוחד.
רוב השפתונים מגיעים בגימור lustre העדין ולא מאוד פיגמנטיים אלא נותנים שטיפה עדינה של צבע שבקושי רואים על השפתיים. לדעתי הגוון יעלם לגמרי על בעלות שפתיים פיגמנטיות באופן טבעי. "Pleasureseeker" מגיע במרקם Glaze, שעוד יותר דליל בפיגמנט ונראה כמו באלם שקוף על השפתיים. היחיד שנראה אטרקטיבי בעיני הוא ה-Fire Sign, שמגיע במרקם lustre וגוון אדום עם תת-גוון ורוד שנראה מאוד עסיסי ו-"טעים" על השפתיים וללא ספק יכול להיות אדום מאוד "לביש" לכל מי שחוששת משפתונים דומיננטיים כמוני.
לסווטצ'ים תקליקו כאן.
לומר את האמת, הגלוסים לא עניינו אותי במיוחד. הסיבה הראשונה היא שאני לא אוהבת להשתמש באף גלוס בקיץ ומעדיפה בהרבה את השפתונים שלי, רצוי מהסוג העמיד והגלוס היחיד שמלווה אותי הקיץ הוא הסטיין האהוב של YSL. הסיבה השניה היא שלמרות הגוונים היפים שהביאו לנו בקולקציה הנוכחית, לא מצאתי בהם שום דבר מרגש או מחדש. דילגתי עליהם ללא שום חרטה.
לסווטצ'ים תקליקו כאן.

לסיכום, מדובר ללא ספק בקולקציה גדולה עם מבחר נאה של מוצרים בעיצובים מרהיבים. לא כל המוצרים מוצלחים ופיגמנטיים כמו שהם נראים באריזות וזהו לטעמי אחד החסרונות הבולטים שלהם. אהבתי את מבחר הגוונים של המוצרים האפויים (הצלליות, הסמקים וה-MSF) אבל הייתי שמחה לראות בהם פחות שימר וחתיכות של גליטר שמניסיוני קצת קשים לעבודה וקל להגיע איתם למראה הנוצץ והמוגזם. באופן כללי, הייתי אומרת שהקולקציה המינרלית "Semi Precious" שראינו בקיץ שעבר הייתה יותר מוצלחת מאשר הנוכחית. 


מה דעתכן על "Heavenly Creature"? כבר בחנתן את הקולקציה מקרוב? איזה מוצר הוא הפייבוריט שלכן ואיזה מאכזב ביותר? שתפו בתגובות!
14 תגובות
© Stars of Alex • Theme by Maira G.